Disciple+ inspirationskväll 21.5 kl. 19

disciple+ Lee Saville

Välkommen med på Disciple+ den 21.5 kl. 19 på Youtube och Zoom. Disciple+ är en fortsättning på Disciple konferensen som ordnats en gång i året sju år i rad i samarbete med Studentmissionen.

Disciple+

Målet med Disciple är att uppmuntra oss till att ta ett steg in i det liv Gud kallar oss till. Disciple+ är ett nytt, för alla öppet, koncept där vi hoppas bli inspirerade kring vad Gud gör och samlas för en kväll av lovsång, bön och undervisning. Som gäst har vi Lee Saville från Networks Romania. Lee var vår huvudtalare på Disciple20 och inspirerade oss genom allt det han upplevt tillsammans med Gud. Lee bär på Guds närvaro på ett speciellt sätt, och har sett mycket av Guds ledning både i sitt eget liv och i organisationen han leder. Vi ser fram emot att bli uppmuntrade av honom, lovsjunga, tillbe och höra vad Gud har för oss var och en.

Hur deltar jag?

Disciple+ kvällen ordnas helt digitalt med live sändning på Youtube och bön via Zoom. Sändningen startar 21.5 kl. 19 på Petrus församlings Youtube kanal. Länken hittar du här: Disciple+ med Lee Saville

Zoom-mötet efteråt startar 20.30 på denna länk: Disciple+Zoom med Lee Saville

Meeting ID: 847 7851 1447
Passcode: 761199

Ifall du vill veta mer om Disciple kan du anmäla dig till e-postlistan och vara först att höra om nya saker kring konferansen: www.disciple.fi/#joinus